piercing bakımı | 35 SKİN ART TATTOO

piercing bakımı

piercing bakımı

piercing bakımı

Piercing Bakımı

        Piercing bakımında işlem bittikten sonra size önerdiğimiz ilaçları düzenli olarak sabah-akşam kullandığınız taktirde hiç bir sorun yaşamazsınınz.İşlem yapılan bölgeye bir gün boyunca su teması olmamalıdır.

        Piercing Tipine Göre Bakım

Piercing yapılırken maksimum düzeyde sterilizasyona önem veriyor ve cerrahi çelik (316L),Titanium ürünler tercih ediniz.

        Kaş Piercing Bakımı

Kaş piercing in yapıldıktan sonra ilk 24 saat piercing bölgesine su değmez eczaneden Teramcyn pomat alınırak piercing vücuttan giriş ve çıkış noktalarıa 1 hafta boyunca sürülür.Sürme işlemi kulak temizleme çubuğu ile yapılır.

        Dudak Piercing Bakımı

Dudak piercingini yaptırdıktan sonra ilk 24 saat piercing bölgesine su değmez eczaneden Teramcyn pomat ve Tantum verde alınarak piercingin vücattan giriş ve çıkış noktalarına 1 hafta boyunca sürülür.Sürme işlemi kulak temizleme çubuğu ile yapılır.Dudak piercinginin iç kısmı için Tantum gargara eczaneden alınıp günde 3 kez piercing olduğu sürece gargara yapılması tavsiye edilir.

        Dil Piercing Bakımı

Dil piercinginin iç ısmı için Tantum gargara eczaneden alınıp günde 3 kez piercing olduğu sürece gargara yapılması tavsiye edilir.Dil piercingi yaptırdıktan sonra ilk 1 hafta mayalı yiyecekler tüketilmemelidir.(süt,çikolata,bira vs.) Dil piercingi olanların bundan sonraki hayatlarında da ağız bakımına özen göstermeleri büyük önem taşımaktadır.

        Göğüs Piercing Bakımı

Göğüs piercingini yaptırdıktan sonra ilk 24 saat piercing bölgesine su değmez eczaneden çıkış noktalarına 1 hafta boyunca sürülür.Sürme işlemi kulak temizleme çubuğu ile yapılır.

        Kulak Piercing Yapımı

Kulak piercing yaptırdıktan sonra ilk 24 saat piercingin vücuttan giriş ve çıkış noktalarına 1 hafta boyunca sürülür.Sürme işlemi kulak temizleme çubuğu ile yapılır.

        Burun Piercing Bakımı

Burun piercingini yaptırdıktan sonra 24 saat piercing bölgesine su değmez.Eczaneden Teramcyn pomat  alınarak piercingin vücuttan giriş ve çıkış noktalarına 1 hafta boyunca sürülür.Sürme işlemi kulak temizleme çubuğu ile yapılır.

        Göbek Piercing Bakımı

Göbek piercingi yaptırdıktan sonra ilk 24 saat piercing bölgesine su değmez.Eczaneden Teramcyn pomat  alınarak piercingin vücuttan giriş ve çıkış noktalarına 1 hafta boyunca sürülür.Sürme işlemi kulak temizleme çubuğu ile yapılır.

        Genital Piercing Bakımı

Genital piercingi yaptırdıktan sonrailk 24 saat piercing bölgesine su değmez.Eczaneden Teramcyn pomat  alınarak piercingin vücuttan giriş ve çıkış noktalarına 1 hafta boyunca sürülür.Sürme işlemi kulak temizleme çubuğu ile yapılır.Piercing yapıldıktan 15 gün boyunca içinde mikrop kapabileceğiniz ortamlardan uzak durmalısınız.Havuza girmek gibi etkinlikler mikrop kapma riskinizi ciddi biçimde arttıracaktır.İyileşmesi ardından günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

        İyileşme Süreci

Seçmiş olduğunuz piercing ve yaptırmış olduğunuz bölge itibariyle iyileşme süreleri aşağıda belirtilmiştir:

Kulak memesi               4-8    hafta

Kulak kıkırdak              2-12   hafta

Kaş                                   2-3    hafta

Dil                                    6-12   hafta

Dudak                             6-12   hafta

Göbek                             4-12   hafta

Bayan göğüs ucu        2-6    hafta

Erkek göğüs ucu        2-4    hafta

Bayan genital bölge  4-6    hafta

Erkek genital bölge   4-6    hafta

Uyarılar

Kıkırdaklı bölgelere piercing yaptırılacaksa bölgenin kulak delme tabancası yerine bronür ile delinmesi gerekmektedir.Kulak delme küpesiyle bronür karşılaştırıldığında kulağı delen küpe ucunun kalın ve sivri olmadığını görebilirsiniz.Bronür ile delimlerde acının ve iyileşme sürenini daha da azaldığı gözlemlenmiştir.

        Kulak Ve Burun Delimi

Burnu tabancayla deldirmenizi pek tavsiye etmiyoruz.Sağlıklı olan piercing (iğne) yöntemidir.Dünyada kullanılan yöntem budur.Tabanca kıkırdağı parçalayarak deler,iğnede ise böyle bir durum söz konusu değildir.Titanyum piercing küpelerinin burnun içinde kalan kısımları U harfi şeklinde burguludur burnunuza paraleldir,burun kemiğine batmaz.Takıp çıkarması kolaydır.Tabanca ile delimde kullanılan küpe bildiğimiz kulak küpesi olduğundan estetik açıdan da kaba durmaktadır ve bir hafta burunda kalması zorunludur.Bu zaman zarfında kulak küpesinin arkası takılmadıgından düşme olasılığı yüksektir ayrıca dikine olduğundan burun kemiğine batar ve rahatsızlık verir.Sonrasında takılan burun hızmalarının da arkaları toplu olduğundan değiştirilmek istendiğinde,deliğe zarar verir ve burnunuz içeriden şişeceği için takacağınız hızmaların boyları kısa gelecektir.

burun piercing nasıl yapılır


dudak piercing nasıl yapılır


göğüs piercing nasıl yapılır


kaş piercing nasıl yapılır


göbek piercing nasıl yapılır


dermal piercing nasıl yapılır


tragus piercing nasıl yapılır


dil piercing nasıl yapılır


tünel piercing nasıl yapılır
Telefon
WhatsApp