İZMİR DÖVME KURSU VE SINAVI | 35 SKİN ART TATTOO

İZMİR DÖVME KURSU VE SINAVI

  • Anasayfa
  • İZMİR DÖVME KURSU VE SINAVI

İZMİR DÖVME KURSU VE SINAVI

EĞİTİM

Dövme Eğitimi

Dövme Eğitimi Selçuk Akpınar tarafından verilir ve  35skinart tattoo ekibi tarafınca desteklenir.Ders programı sizin için de en uygun gün ve saatlere göre hazırlanır.Kapasitenize göre kaç saat ders almanız gerektiği belirlenir. Bu kursumuz aynı zamanda dövmecilik Kalfalık Ustalık sınavı na girip belge almak istiyen arkadaşlar için uygundur.Yazılı sınavda dövme ekipmanları ve bobinli dövme makinası parcaları ve görevleri ile ilgili sorular bulunduğundan bu programda hem Pen dövme makınası ile çalışmayı hemde Bobinli Dövme makinası ile çalışma  ve teknik biligiler öğretilmektedir.Ders saatlerinin ortalamasını 80 saat olarak düşünebilirsiniz.Başarı oranı yüksek olan   kurs normalde 2 ay haftada 2 gün olarak verilmektedir.

Hızlandırılmış dövme kursları ile kısa sürede dövme yapmayı öğrenebilmek de mümkündür.Bu programda  Pen dövme makinası ile çalışma ve teknik biligiler öğretilmektedir.Bu kursumuzunda süresi 30 gündür  bu süre içerisinde haftada 2 gün ve 40 saatlik ders yeterli olmaktadır.

Eğitim de başarıyı arttırmak için derslerimizi bire bir vermekteyim. Bu da eğitim alan kişiyle uyumlu bir şekilde çalışma gerektirmektedir .Bunun için de en baştan sağlıklı bir programla başlamak için bu bilgiler dışındaki sorularınız ya da ayrıntıları yüz yüze konuşmanın doğru olacağından telefon - whatsapptan bilgilendirmenin doğru olmadığını düşünüyorum.

Dövme eğitimi konuları şu şekildedir.

Bu kursta neler mi öğreneceksiniz?

1. İş sağlığı ve güvenliği, sağlık bilgisi(hijyen) eğitimi

2. İğne gruplarını, özelliklerini ve kullanım yerlerini 

3. Makine çeşitleri ve aralarındaki farkları 

4. Dövme uygulamalarının öncesinde şablon(transfer) yapıştırmayı 

5. Photoshop ve diğer dijital ortamlarda dövme tasarımı ve modelin hazırlanmasını 

6. Suni deri üzerinde uygulama

7. Düz ve tutarlı çizgi atma yöntemleri 

8. Gölgelendirme ve ton ayarlama teknikleri 

9. Gönüllüler üzerinde (35skinart gözetiminde)dövme uygulama

10. Dövme yaptıracak kişi üzerinde güven oluşturmayı 

11. Doğru bakım teknikleri bilme ve yaptıracak kişiye aktarmayı 

12. Tedarikçiler hakkında rehberlik

13. Başarılı işletmecilik hakkında temel bilgiler

14. Kalfalık ve Ustalık sınavlarına hazırlık

UYGULAMALI DERSLER

Dövme Eğitimleri başta teorik eğitimler ve sonrasında uygulamalar olmak üzere iki aşamada gerçekleşir. Uygulamalı dersler bir dövme sanatçısı olmak için gereken becerileri uygulamalı olarak kazanmanızı sağlamak üzere verilir. Dövme kurslarındaki uygulamalı derslerde;

  •Teorik ders (tarihi, anatomi, renk bilgisi, hijyen, tüm sarf  malzemelerin anlatımı, dövme bakımı gibi bilgileri kapsar)

 •Dövme ekipmanlarının teknik bilgisi

• Dövme malzemelerinin kurulumu,

•Dövme Setup Sehpasının ayarlanması, 

• Dövme deseni oluşturma,(kalemle ve bilgisayarda)

• Transfer (kopya) alma ve tene aktarma,

• Suni deri üzerinde çalışmalar (Bu çalışmalarda çizgi teknikleri, gölgeleme teknikleri, doldurma teknikleri),

• Gönüllü kişilere Eğitmen eşliğinde dövme uygulaması 

NOT.Bu yazılanları okuduğunuzda biraz kafanız karışabilir. Çok zor bir işin içine   giriyorsunuz izlenimi doğabilir. Yazılan terimler ve kelimeler hiç duymadığınız size uzak olabilir .Bu duyguları yaşayan çok insanla karşılaştım o insanların birçoğu ile hala görüşüyorum ve çok başarılı dövmeci oldular .Şimdi onlar bana birşeyler öğretiyorlar .Bu işe başlayacaksanız bilmeniz gereken her zaman  öğrenmeye devam edeceğinizdir. Bu ilk başlangıçtaki süreci tek başınıza geçmeniz çok zor aynı zamanda da çok zaman alıcı.Bu kursun amacı kısa sürede  dövme ile ilgili herşeyi doğru bir şekilde öğrenip başlangıç safasını geçmenizdir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


DÖVME KALFALIK USTALIK SINAVI BİLGİLENDİRME

SINAV TARİHİ...28 MAYIS 2024 TARİHİNDE   SAAT --09.00-da   YAPILMIŞTIR

 dövmecilik ustalık belgesi sınavı -28 MAYIS 2024 

28 MAYIS 2024 - günü dövmecilik kalfalık ve ustalık sınavı komisyon başkanı H.Sezai APAYDIN  MİLLİ EĞİTİMİ temsilen  Gülnuhal MADRAN. komisyon üyesi olarak Selçuk AKPINAR ve Sabri MUDURLU gözetiminde.

puanlama

Hijyen                       (20)

Çizgi çekme             (20)

Gölge atma              (20)

Renklendirme          (20)

İş alışkanlığı            (20)

dallarında  uygulama sınavı ve öncesinde yazılı sınav olarak yapılmış olup sınava giren 65 arkadaşımızın KALFALIK SINAVINDA 65  kişinin başarılı olduğu. USTALIK SINAVINDA  65 arkadaşımızdan 63.kişinin başarılı olup sertifikalarını almaya hak kazanmışlardır.

DUYURU

Sınavda başarılı olan kişilerin kalfalık ve ustalık belgeleri  HAZİRAN ayından sonra bize teslim edilecektir. Teslim aldığımıza dair buradan bilgi verilecektir. İsteyen arkadaşlar gelip elden, isteyen kişilere kargo ile yollanacaktır.

 


  USTALIK SINAVINDA BAŞARILI OLANLAR

               

-

-

-

-


      Dövmecilik Kalfalık Ustalık Belgesi Sınavı 09.OÇAK 2024  


                                           USTALIK BELGESİ SINAVI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Bilgilendirme

      Sınava girecek arkadaşlar bu formları tamamlayıp başvuracaklardır. Sınav toplam sayısı sağlandığında  Milli eğitimden gün alınıyor ve Öğretmen çağrılıyor. Sınav günü en az 10 gün önceden sizlere bildiriliyor. Sınav Yazılı ve Uygulama olarak 2 bölümden oluşuyor. Yazılı sınavda kalfalık ve ustalık sınavları yapılıyor. Her 2 sınav da ayrı ayrı yapılmaktadır ve 20 şer soru sorulmaktadır. Sorular sağlık, makine parçaları, işyeri şartları ve malzemelerle ilgili olmaktadır. Uygulama sınavında yanınızda getirdiğiniz bir arkadaşınıza( pandemi den dolayı şu an suni deriye)dövme yapılmakta ve yapılan dövme değerlendirilmektedir. Sınavda başarılı olan arkadaşlarımıza 2 ay içerisinde belgeleri teslim edilmektedir.

Gerekli Evraklar

      1) 2 adet ikametgah

      2) 2 adet kimlik fotokopisi

      3) 2 adet diploma fotokopisi

      4) 6 adet resim

      5) İşyeriniz varsa kaşesi, bir yerde çalışıyorsanız işyerinin kaşesi

      6)Kalfalık için 18 yaşını ustalık için 21 yaşını doldurmak zorunlu.


            dövmecilik sınavında gerekli evraklar hazırlandıktan sonra

                     SELÇUK AKPINAR   05326272336

                     SABRİ MUDURLU    05353639629

     iletişime geçerek  evrakları kargo yada elden teslim edilmektedir.


     Dövmecilik  sınavına girecek arkadaşlar  kalfalık  ve ustalık form larını doldurarak diyer evraklarla yollayacaklardır.