dövmede kaplan dövmesi simgesi | 35 SKİN ART TATTOO

dövmede kaplan dövmesi simgesi

  • Anasayfa
  • dövmede kaplan dövmesi simgesi
dövmede kaplan dövmesi simgesi

dövmede kaplan dövmesi simgesi

dövmelerin anlamları-kuş dövmesi anlamı-semboller ve anlamları dövme-aslan dövmesi anlamı-mitolojik dövmeler ve anlamları-kırlangıç dövmesi anlamı-mistik semboller ve anlamları-kelebek dövmesi anlamı-tılsım sembolleri dövmeler ve anlamları-melek dövmesi anlamı-ezoterik semboller ve anlamları-baykuş dövmesi anlamı-bilinçaltı sembolleri ve anlamları-yılan dövmesi anlamı-derin anlamlı dövmeler-gül dövmesi anlam- dövmeler ve anlamları-yılan dövmesi anlamı-yalnızlık dövmesi-papatya dövmesi anlamı-anlamlı dövmeler-at dövmesi anlamı-anlamlı minimal dövmeler-koi balığı dövmesi anlamı-sembolik dövmeler ve anlamları-güneş dövmesi anlamı-minimal dövmeler ve anlamları-martı dövmesi anlamı- dövmeler ve anlamları-geyik dövmesi anlamı-dövmeler ve anlamları-gül dövmesi anlam- dövmelerin anlamları-kuş dövmesi anlamı-semboller ve anlamları dövme-aslan dövmesi anlamı-mitolojik dövmeler ve anlamları-kırlangıç dövmesi anlamı-mistik semboller ve anlamları-kelebek dövmesi anlamı-tılsım sembolleri dövmeler ve anlamları-melek dövmesi anlamı-ezoterik semboller ve anlamları-baykuş dövmesi anlamı-bilinçaltı sembolleri ve anlamları-yılan dövmesi anlamı-derin anlamlı dövmeler

Kaplan Asya genelinde bir iktidar simgesi olarak çoğu kültürde yeralmaktadır. Kaplanlar, güç, gaddarlık, tutku, şehvet, güzellik, hız, zalimlik ve gazabı simgeler. Eğer rüyanızda bir kaplan görürseniz, içinizde yeni bir tutku, yeni bir güç uyanacağı yorumlanabilir.

Asyada kaplanlar kralların güç ve kudretini simgeler, aynı avrupa ve afrikada aslanın simgelediği gibi. (şaşırtıcı bir benzerlik, diğer iklim, kıta ve kültürlerde en güçlü yırtıcı hayvanlarda gözlenir, ayı, köpek balığı, kurt... vb.)

Koreliler kaplanı hayvanların kralı olarak tanımlar. Hinduismde tanrı Shiva, yıkıcı suretiyle kaplan postunu giyip, bir kaplana biner şekilde betimlenmiştir. Kaplan genel olarak güç ve kudreti, bazende yıkımı ve şiddeti. Kaplanlar ölümün ve yıkıcılığın simgesi olabilir, şeytanı ve şeytanın duygusuz, ölümcül şiddetini, vahşiliğini temsil edebilir.

Çinde, kaplan sureti şeytanın etkilerine karşı koruyucu olarak kullanılır. Taştan yapılmış kaplan heykelleri bir evi, tapınağı, şeytanın etkilerinden ve güçünden korur. Bazı eski dönemlerde hamile kadınların kaldığı odalara kaplan resimleri asılır, doğmamış bebeği koruyacağına inanılırdı. Bazı bölgelerde ise kaplan, günahkarları, yaradan adına cezalandırmak için saldırdığına inanılırdı.

Bazı asya kültürlerinde kaplan adam figürü göze çarpar. Aynı korku filmlerindeki kurt adam gibi, kaplana dönüşen adamlar. Efsanelerine göre çinin bazı mezhepleri kaplan soyundan gelmektedir. 

Eğer sizde kaplan motifli dövme yaptırmak isterseniz, sitemizin iletişim bölümünden bize, telefon veya e-mail yoluyla ulaşabilir yada stüdyomuza gelip bir kahve eşliğinde hayalinizi ve fikirlerinizi bizle paylaşabilirsiniz. Eminiz ki hayallerinizdeki dövmeyi gerçeğe dönüştürebiliriz.