dağlama tattoo | 35 SKİN ART TATTOO

dağlama tattoo

dağlama tattoo

dağlama tattoo

 Skarifikasyon nedir?


Skarifikasyon, vücutta yaralar açılması ile ilgili her türlü vücut sanatını kapsayan genel bir kategoridir. Skarifikasyon damgalama ve kesmeyi içerebilir ancak bunların birbirlerinden ayrı oldukları düşünülmektedir. Skarifikasyon büyük ihtimalle vücut sanatları içerisinde en uzun tarihsel geleneğe sahiptir.


Neye benzer?


Birçok farklı çeşidi olmasına rağmen skarifikasyon genellikle keloid ve yara izlerinden oluşan desenler üzerine kuruludur. Bunlar basit bir şişlikten, karmaşık desenlere kadar her şey olabilir.


Skarifikasyon ne kadar acıtır?


Skarifikasyon genellikle çok acıtır. Bu tür skarifikasyonlar diğer vücut modifikasyonlarının hepsinden daha fazla acıtır.


Skarifikasyonun tarihsel geçmişi nedir?


Skarifikasyonun bilinen tarihçesinin büyük bir kısmı (hala da öyledir) Afrika’da geçmiştir. İyi bir bakış için Arnold Rubin tarafından düzenlenmiş ve Los Angeles’teki Kaliforniya Üniversitesi, Kültürel Tarih Müzesi tarafından yayımlanmış “Medeniyet İşaretleri” isimli kitabı okuyunuz.


Basit yöntem nedir?


En basit şekliyle deride bir kesik açılır ve içerisi kül, kırmızı şarap, sirke ya da kil gibi bir irritant ile ovulur. Bu kesiklerden küçük olanlar yükseltilmiş tümsekler oluştururken, uzun olanlar yükseltilmiş çizgiler oluşturur.