Scarification | 35 SKİN ART TATTOO

Scarification

Scarification

Scarification

-izmir alsancak dövme stüdyosu-alsancak da dövmeci-izmir alsancak dövmeci-izmir alsancak tattoo stüdyosu-izmir de dövmeci-izmir alsancakda dövmeci önerisi-izmir alsancakda dövmeci tavsiyesi-izmir dövme fiyatları-izmir dövme Instagram-izmir dövme sanatcısı-izmir dövme stüdyoları- dövme stüdyosu- alsancak dövme stüdyosu-izmir kervan pasajı dövmeci-izmir medical dövme-izmir medical tattoo-izmirde madical dövme yapan yer-en iyi dövmeci-izmirde dövmeci önerisi-alsancak tattoo-izmirde tattoo stüdyosu önerisi-izmir tattoo-izmirde tattoo stüdyosu tafsiye-izmirde dövmeci tavsiye-izmir alsancak da dövme yapan yer- izmir alsancak dövme-izmir de dövme yapan yer-kervan pasajı tattoo-  alsancak da dövme yapan yer-izmirde dövmeci-alsancak da dövmeci--izmirde madical tattoo yapan yer-alsancak dövme stüdyosu- alsancak tattoo stüdyosu-alsancağın en iyi dövmecisi-alsancak  dövme -izmir alsancakda dövmeci tavsiyesi- dövme sanatcısı-alsancak medical dövme-alsancakda  dövmeci tavsiye-alsancakda dövmeci önerisi-izmir de dövmeci-izmir dövme-alsancak da dövme-tattoo selçuk


Scarification

Skarifikasyon nedir?

Skarifikasyon, vücutta yaralar açılması ile ilgili her türlü vücut sanatını kapsayan genel bir kategoridir. Skarifikasyon damgalama ve kesmeyi içerebilir ancak bunların birbirlerinden ayrı oldukları düşünülmektedir. Skarifikasyon büyük ihtimalle vücut sanatları içerisinde en uzun tarihsel geleneğe sahiptir.

Neye benzer?

Birçok farklı çeşidi olmasına rağmen skarifikasyon genellikle keloid ve yara izlerinden oluşan desenler üzerine kuruludur. Bunlar basit bir şişlikten, karmaşık desenlere kadar her şey olabilir.

Skarifikasyon ne kadar acıtır?

Skarifikasyon genellikle çok acıtır. Bu tür skarifikasyonlar diğer vücut modifikasyonlarının hepsinden daha fazla acıtır.

Skarifikasyonun tarihsel geçmişi nedir?

Skarifikasyonun bilinen tarihçesinin büyük bir kısmı (hala da öyledir) Afrika’da geçmiştir. İyi bir bakış için Arnold Rubin tarafından düzenlenmiş ve Los Angeles’teki Kaliforniya Üniversitesi, Kültürel Tarih Müzesi tarafından yayımlanmış “Medeniyet İşaretleri” isimli kitabı okuyunuz.

Basit yöntem nedir?

En basit şekliyle deride bir kesik açılır ve içerisi kül, kırmızı şarap, sirke ya da kil gibi bir irritant ile ovulur. Bu kesiklerden küçük olanlar yükseltilmiş tümsekler oluştururken, uzun olanlar yükseltilmiş çizgiler oluşturur.