Dövme(Tattoo) İçin İdeal Bakım Ve Koruma Yöntemleri | 35 SKİN ART TATTOO

Dövme(Tattoo) İçin İdeal Bakım Ve Koruma Yöntemleri

  • Anasayfa
  • Dövme(Tattoo) İçin İdeal Bakım Ve Koruma Yöntemleri
Dövme(Tattoo) İçin İdeal Bakım Ve Koruma Yöntemleri

Dövme(Tattoo) İçin İdeal Bakım Ve Koruma Yöntemleri

dövme yapıldıktan sonra nelere dikkat edilmeli-dövmeye kaç gün su değmez-dövme yaptırdıktan sonra güneşe çıkılır mı-renkli dövme solar mı-dövmeden kaç gün sonra denize girilir-dövmeye kaç gün krem sürülür-dövme yaptırdıktan sonra streç ne zaman çıkarılır-dövme yaptıktan sonra banyo-dövme yaptırdıktan sonra hangi kremler sürülür-terlemek dövmeye zarar verir mi-dövme yaptırdıktan sonra spor-uyurken dövme nasıl korunur-dövme yaptırdıktan sonra güneşe çıkılır mı--dövmenin iyileştiğini nasıl anlarız-dövmenin rengi ne zaman oturur-dövme rengi neden Solar-dövme neden kabuk olur-siyah dövmenin üzerine renkli dövme olur mu  gibi sorularınızı sıkça sorulan sorular bölümünden ulaşabilirsiniz.


Dövme(Tattoo) İçin İdeal Bakım Ve Koruma Yöntemleri

Her dövme sanatçısının söylediği, fakat söyleyiş tarzı ve tavsiye ettiği materyallerin farklılığından kaynaklanan bir karışıklık var gibi görünüyor. Ancak konu sizin sağlığınız olduğu için;iyi araştırıp dövme yaptıracağınız sanatçıya doğru soruları sorarsanız,yeni yaptırdığınız veya yaptıracağınız dövmenize,en ideal bakım ve koruma yöntemlerini öğrenip uygulayabilrisiniz.

Dövme Bakımı,

Yapılan işlem her ne olursa olsun,mutlaka uymanız gereken bir takım kurallar ve dikkatli olmanız gereken noktalar vardır.Bunlardan herhangi birinin atlanması veya göz ardı edilmesi;sağlığınız açısından önemli sorunlar çıkatabilir.Sağlınızı riske etmemek icin,dövme veya piercing yaptırğımız uzman kişilerin;verdiği bakım prosedürünü uygulamak yapılacak en akıllıca iştir.

Dövme yapıldıktan sonra göz ardı Edilmemesi Gereken Noktalar

Yapılan bölge ve modelin büyüklüğüne göre bakım;dövmeyi yaptıran kişiye göre değişir.Fakat bunun dışında standart olmuş ve göz ardı edilmemesi gereken,bakım kuralları aşşağıda verilmiştir.

Dövme yapıldıktan sonra uyğuladığımız bandajı 2 saat sonra çıkarınız.

Belirlenen sürece(ortalama 10 ila 15 gün arası ), tavsiye edilen kremin, her gün en az 4 kere dövme yapılmış bölgeye masaj yapılarak yedirilmesi gerekir. Miktar olarak ise; derinize parlaklık verecek kadar kullanılması tavsiye edilir.

Dövme yapıldıktan sonra ; takip eden en az 2 hafta boyunca deniz,göl,havuz gibi bakteri ve mikrop ihtiva etmesi mümkün yerlerde yüzülmemelidir.

Ortalama 1 ay boyunca duş alırken dövmenin olduğu bölgeye kese ya da lif benzeri şeylerle müdahale etmeyiniz.Duş alırken su,sabun,vücut şampuanı vb. şeyler dövmenizin üzerine gelebilir ancak dövmeli bölgeye asla hiçbir şekilde tahriş edici hareketler uygulamayınız.

Dövmeniz iyileşme sırasında kaşınca bile kaşımaması ve kabuklarını kopartmamaya özen gösteriniz(ortalama 10 gün boyunca vücunuzda vücudunzda kullandığınız nemlendirici ve benzeri kremleri dövmenizin üzerine sürmeyiniz!

Dövmenizi hep canlı ve parlak görmek istiyorsanız güneş ve solarium'un zaralı ışınlardan korumanız şarttır. Bunun için güneşlenirken her zaman mutlaka koruma faktörü yüksek güneş kremini dövmenizin olduğu bölgeye sürülmesi şarttır. Aksi halde seneler geçtikçe dövmeniz ilk etkisini yitirecektir.Solarium için size önerilecek koruma kremlerini kullanmanızı tavsiye ederiz.

SKİN ART TATTOO & PİERCİNG STUDİO

Artist By . Selçuk AKPINAR