Dövme Kursu Fiyatları İzmir | 35 SKİN ART TATTOO

Dövme Kursu Fiyatları İzmir

  • Anasayfa
  • Dövme Kursu Fiyatları İzmir
Dövme Kursu Fiyatları İzmir

Dövme Kursu Fiyatları İzmir

 Eğitim

Fiyatlar kişiyle görüştükten sonra onun yetenek ve becerilerine göre belirlenmektedir

Dövme Eğitimi

Dövme Eğitimi Selçuk Akpınar tarafından verilir ve  35skinart tattoo ekibi tarafınca desteklenir.Ders programı sizin için de en uygun gün ve saatlere göre hazırlanır.Kapasitenize göre kaç saat ders almanız gerektiği belirlenir. Bu kursumuz aynı zamanda dövmecilik Kalfalık Ustalık sınavı na girip belge almak istiyen arkadaşlar için uygundur.Yazılı sınavda dövme ekipmanları ve bobinli dövme makinası parcaları ve görevleri ile ilgili sorular bulunduğundan bu programda hem Pen dövme makınası ile çalışmayı hemde Bobinli Dövme makinası ile çalışma  ve teknik biligiler öğretilmektedir.Ders saatlerinin ortalamasını 80 saat olarak düşünebilirsiniz.Başarı oranı yüksek olan   kurs normalde 2 ay haftada 2 gün olarak verilmektedir.

Hızlandırılmış dövme kursları ile kısa sürede dövme yapmayı öğrenebilmek de mümkündür.Bu programda  Pen dövme makinası ile çalışma ve teknik biligiler öğretilmektedir.Bu kursumuzunda süresi 30 gündür  bu süre içerisinde haftada 2 gün ve 40 saatlik ders yeterli olmaktadır.

Eğitim de başarıyı arttırmak için derslerimizi bire bir vermekteyim. Bu da eğitim alan kişiyle uyumlu bir şekilde çalışma gerektirmektedir .Bunun için de en baştan sağlıklı bir programla başlamak için bu bilgiler dışındaki sorularınız ya da ayrıntıları yüz yüze konuşmanın doğru olacağından telefon - whatsapptan bilgilendirmenin doğru olmadığını düşünüyorum.

Dövme eğitimi konuları şu şekildedir.

Bu kursta neler mi öğreneceksiniz?

1. İş sağlığı ve güvenliği, sağlık bilgisi(hijyen) eğitimi

2. İğne gruplarını, özelliklerini ve kullanım yerlerini 

3. Makine çeşitleri ve aralarındaki farkları 

4. Dövme uygulamalarının öncesinde şablon(transfer) yapıştırmayı 

5. Photoshop ve diğer dijital ortamlarda dövme tasarımı ve modelin hazırlanmasını 

6. Suni deri üzerinde uygulama

7. Düz ve tutarlı çizgi atma yöntemleri 

8. Gölgelendirme ve ton ayarlama teknikleri 

9. Gönüllüler üzerinde (35skinart gözetiminde)dövme uygulama

10. Dövme yaptıracak kişi üzerinde güven oluşturmayı 

11. Doğru bakım teknikleri bilme ve yaptıracak kişiye aktarmayı 

12. Tedarikçiler hakkında rehberlik

13. Başarılı işletmecilik hakkında temel bilgiler

14. Kalfalık ve Ustalık sınavlarına hazırlık

UYGULAMALI DERSLER

Dövme Eğitimleri başta teorik eğitimler ve sonrasında uygulamalar olmak üzere iki aşamada gerçekleşir. Uygulamalı dersler bir dövme sanatçısı olmak için gereken becerileri uygulamalı olarak kazanmanızı sağlamak üzere verilir. Dövme kurslarındaki uygulamalı derslerde;

  •Teorik ders (tarihi, anatomi, renk bilgisi, hijyen, tüm sarf  malzemelerin anlatımı, dövme bakımı gibi bilgileri kapsar)

 •Dövme ekipmanlarının teknik bilgisi

• Dövme malzemelerinin kurulumu,

•Dövme Setup Sehpasının ayarlanması, 

• Dövme deseni oluşturma,(kalemle ve bilgisayarda)

• Transfer (kopya) alma ve tene aktarma,

• Suni deri üzerinde çalışmalar (Bu çalışmalarda çizgi teknikleri, gölgeleme teknikleri, doldurma teknikleri),

• Gönüllü kişilere Eğitmen eşliğinde dövme uygulaması 

NOT.Bu yazılanları okuduğunuzda biraz kafanız karışabilir. Çok zor bir işin içine   giriyorsunuz izlenimi doğabilir. Yazılan terimler ve kelimeler hiç duymadığınız size uzak olabilir .Bu duyguları yaşayan çok insanla karşılaştım o insanların birçoğu ile hala görüşüyorum ve çok başarılı dövmeci oldular .Şimdi onlar bana birşeyler öğretiyorlar .Bu işe başlayacaksanız bilmeniz gereken her zaman  öğrenmeye devam edeceğinizdir. Bu ilk başlangıçtaki süreci tek başınıza geçmeniz çok zor aynı zamanda da çok zaman alıcı.Bu kursun amacı kısa sürede  dövme ile ilgili herşeyi doğru bir şekilde öğrenip başlangıç safasını geçmenizdir.

Telefon
WhatsApp