Piercing Videosu


 


0 532 627 23 36

Taksit İmkanı!

 

Dövme Videosu


Kaplan Asya genelinde bir iktidar simgesi olarak çoğu kültürde yeralmaktadır. Kaplanlar, güç, gaddarlık, tutku, şehvet, güzellik, hız, zalimlik ve gazabı simgeler. Eğer rüyanızda bir kaplan görürseniz, içinizde yeni bir tutku, yeni bir güç uyanacağı yorumlanabilir.
Asyada kaplanlar kralların güç ve kudretini simgeler, aynı avrupa ve afrikada aslanın simgelediği gibi. (şaşırtıcı bir benzerlik, diğer iklim, kıta ve kültürlerde en güçlü yırtıcı hayvanlarda gözlenir, ayı, köpek balığı, kurt... vb.)
Koreliler kaplanı hayvanların kralı olarak tanımlar. Hinduismde tanrı Shiva, yıkıcı suretiyle kaplan postunu giyip, bir kaplana biner şekilde betimlenmiştir. Kaplan genel olarak güç ve kudreti, bazende yıkımı ve şiddeti. Kaplanlar ölümün ve yıkıcılığın simgesi olabilir, şeytanı ve şeytanın duygusuz, ölümcül şiddetini, vahşiliğini temsil edebilir.
Çinde, kaplan sureti şeytanın etkilerine karşı koruyucu olarak kullanılır. Taştan yapılmış kaplan heykelleri bir evi, tapınağı, şeytanın etkilerinden ve güçünden korur. Bazı eski dönemlerde hamile kadınların kaldığı odalara kaplan resimleri asılır, doğmamış bebeği koruyacağına inanılırdı. Bazı bölgelerde ise kaplan, günahkarları, yaradan adına cezalandırmak için saldırdığına inanılırdı.
Bazı asya kültürlerinde kaplan adam figürü göze çarpar. Aynı korku filmlerindeki kurt adam gibi, kaplana dönüşen adamlar. Efsanelerine göre çinin bazı mezhepleri kaplan soyundan gelmektedir. 

Eğer sizde kaplan motifli dövme yaptırmak isterseniz, sitemizin iletişim bölümünden bize, telefon veya e-mail yoluyla ulaşabilir yada stüdyomuza gelip bir kahve eşliğinde hayalinizi ve fikirlerinizi bizle paylaşabilirsiniz. Eminiz ki hayallerinizdeki dövmeyi gerçeğe dönüştürebiliriz.

Hızlı Arama!
Yukarı Çık